Jump to content

Безжична връзка на 4км..Моля помогнете! :)


Recommended Posts

Най-добре си вземи 2 нанота 2 ра употреба и някой колега който е в твоя град ако има желание да им направи една конфигурация за няколко бири време пък ще се разберете там :)

Analog Audio™

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

помощ от знаещ човек е най - доброто решение...

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поради липсата на знаещи ,конкретно в тази област - съм се обърнал за помощ от интернет и форуми като този тук. :)

А и не разбирам защо ме карате да си плащам допълнителен интернет като мога да сложа 2 антени и да приключа с този въпрос..

Все пак не живея там целогодишно ... Искам да разбера как става работата..Интересно ми е и ще ми е от полза да си имам нет там...Така ,че засега твърдо съм за варианта да си го направя сам с ваша помощ ,ако позволите.

Вчера проверих от кооперацията, в която живея дали има пряка видимост и за съжаление не успях да намеря такава ...Но също така не успях да се кача на самия таван -откъдето е най-лесно да се види и мисля ,че има видимост от там.... Проблема е ,че съм 3 етажа по-надолу и ще трябва да вкарам кабел до горе ..

Искам да ви попитам друг въпрос..Досега говорим за насочени антени ..А възможно ли е да сложа 1 антена на Вилата ,чрез която да мога да хващам интернет от свободни точки в града?

И още един въпрос! Възможно ли е да закупя ткава антена ,която да ми служи за Вилата - за интернет ....но и за градски условия -да си усилвам сигнала на слабата лаптопна антена ..Преди време си закупих един боклук с удължител - DWA-125 (D-Link) - китайско производство .. Дори не можеше да "победи" лаптопната антена ....А проблема ,за който разкривам тук е ,че хващам интернет с триста зора с лаптопната антенка и едвам едвам отварям youtube...и то в добри моменти .... Какво мога да използвам ,за да хващам от близкия район по-силно ...На 30 крачки от това място има пицария със свободен нет ...После ,след още 20-30 крачки има парк със свободен нет...И други мрежи се намират в района ... Пицарията и парка са ми от другата страна на кооперацията и нямам пряка видимост ,но мога да прекарам кабел в самия вход ,ако се налага ..Какви съвети може да дадете в този случай? Различна антена ли ми е нужна от обсъжданата за Вилата ? Всъщност усилвател ли ми е нужен или антена?

Извинявам се за офтопика ,но да изясним в една тема всичко - да не разводнявам форума :) Благодаря за вниманието и помощта на всички! Разчитам на хора като вас! Живи и здрави ! ;D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че си три етажа надолу не трябва да те притеснява. Дори е по-добре да сложиш устройството на покрива на кооперацията, а кабела може да е дълъг колкото се налага. 24 метра трябва да стигнат за осем етажна сграда, проблем е укрепването на кабела.

Може да сложиш една антена (устройство) на вилата и да си сканираш ефира за свободен интернет, но няма никаква гаранция, че ще го ползваш. Свободният интернет се прави с устройства с кръгови антени и покрива определен периметър и едва ли ще може да го ползваш на вилата, макар, че ще виждаш свободни мрежи.

Нормално е "боклука" с удължителя, който си купил да не може да "победи" лаптопната ти антена, защото антената на лаптопа е монтирана в капака на компютъра и е с по-добри характеристики. За да подобриш сигнала, трябва да сложиш флашката в чиния от станиол, така сигнала ще се концентрира - как се прави има клипове в интернет. Или направо сложи един обикновен компакт диск зад флашката като екран и сигнала ще се вдигне поне малко :)

Колкото до това, усилвател ли ти е нужен или антена, насочи се към устройствата, които ти предложиха по-горе. Те са готови решения и само настройваш, закрепваш и ползваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За усилвател или антена - това беше само за лаптопа и няма общо с Вилата....

Иначе самата usb-флаш-антенка я разглобих и има една железна платчица ,която мисля ,че е антената..Към нея връзвах медни жици ,вързани към Станиол от банички или пък консерви от риби и храна .. И резултата беше толкова минимален ,че направо нищожен... Но ще пробвам и метода ,който ми каза ... Проблема е ,че трябва да оправя кабела ,понеже избързах да го срежа с цел да го удължа ,защото е 10 см някъде .. Даже ,ако можех да го удължа с 10-15 метра - щеше да се свърши с тая история ..Но доколкото разбрах USB кабел с такава дължина не работи добре ,а и трудно се намира ..Затова се чудя дали има подобни устройства за LAN кабел или пък USB-flashkata дали мога да я вържа към ЛАН -входа........

А лаптопната антена около монитора на лаптопа ли е вградена? Него ли имаш в предвид като казваш - капака на лаптопа? И също така мога ли да я направя по-силна и концентрирана тази антена ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си едно такова http://www.tp-link.com/en/products/details/?categoryid=216&model=TL-WA5210G (около 80лв. е ново) и снего сканирай за свободни мрежи. Ако не стане още едно слагаш вкъщи и ако има видимост си готов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Поради липсата на знаещи ,конкретно в тази област - съм се обърнал за помощ от интернет и форуми като този тук. :)

А и не разбирам защо ме карате да си плащам допълнителен интернет като мога да сложа 2 антени и да приключа с този въпрос..

Трябва доста да почетеш, как да ти се обясни че трябва да влезнеш в радиата да сканираш и да ги настроиш, във форума може да получиш насока за работа ама ако някой трябва да ти напише how-to дори за радио което още не си избрал ... е такива кибици няма. Ако не си видял по горе един колега(radioboy) си предложи услугите.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз питам тук и събирам информация ..Трябва да проуча как се правят тия неща и затова пиша и разпитвам ..Мисля ,че ще се справя и сам - не съм чак толкова бос ...Просто не съм се занимавал конкретно с такива неща ...А колкото до радиобоя ...той май си е изтрил писаното ... ;(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.