Jump to content

Кутии за АП


MMC

Recommended Posts

http://www.1pc.es/ficha/72651/edimax-ew-7206apg

това е едимакса грешката е моя в номерацията

приемането на сигнала ще е с това устройство

http://homesupport.cisco.com/en-us/wireless/lbc/Wusb600n

или през лаптопа.

С USB нямам проблеми даже и на закрито в апартаментите доста е добро. Лови къде кво има мрежа.

Входният интернет в офиса е 40 Mbit да получа 10 Mbit до края на да диаметъра които съм избрал и ще съм доволен от връзката.

Давайте препоръки и съвети, Колкото до секторните антени все още се колебая, а и инвестицията отива вече доста пари, аз го правя за себе си не за да продавам интернет. Просто ми трябва нещо което да ми върши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи сложи един тп-линк рутер с една антена за АП. Малко е тъпичко да ползваш този едимакс. Крайните ти устройства имат N стандарт. Малко не съм сигурен дали ще постигнеш желаното от теб. Както се подразбира от поста ти най-вероятно няма да имаш пряка видимост а през стени. Това много те отдалечава от желаното. Ако и ефира е боза ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С USB нямам проблеми даже и на закрито в апартаментите доста е добро. Лови къде кво има мрежа.

Входният интернет в офиса е 40 Mbit да получа 10 Mbit до края на да диаметъра които съм избрал и ще съм доволен от връзката.

Давайте препоръки и съвети, Колкото до секторните антени все още се колебая, а и инвестицията отива вече доста пари, аз го правя за себе си не за да продавам интернет. Просто ми трябва нещо което да ми върши работа.

Въпросния едимакс не е идеално лош за АП, но не е особено устойчив на шум, постига приблизителна максимална скорост от 18-20Mbps (в PtP с друг такъв) в идеални условия (силен сигнал и малко шум). В конкретния случай негативите са доста, и скорост от 10Mbps е добро пожелание, особено ако има прегради и шум. Ако искаш да постигнеш скорост на определена локация - примерно у вас - заложи на външно устройство само за там (с антена), а за региона пробвай с това USB (колкото скорост получи). Проблема в случая е не дали USB ще хване сигнал, а дали ще може да "хвърли" обратно до едимакса.

Колегите са дали добри варианти за антена и кутия, въпрос на тест е да разбереш резултата, пък и винаги може да смениш едимакса с по-добро устройство (MTik или UBNT).

Успех.

Редактирано от Networker

“...ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо...”, Константин Йозеф Иречек, 13.12.1881 г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.