Jump to content

На какво се дължи ниското CCQ


V_L@N

Recommended Posts

  • Администратор

може и някой друг мегабит да докара ако не пуска тестовете между бордовете :)

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Проблема е решен смених картите и минах на ROS5 последната седмица станах луд да сменям антени и карти най-накрая направих линка! БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ОЗОВАЛИСЕ!

а ето и резултата дето постигнах

само да конкретизирам, проблема се оказва в картите ?? и тъй като си ги сменял значи не е в конкретно никоя от тях а по скоро в интерференции(самозашумяване) което се дължи на тъпото разположение на миниПЦИ слотовете на тоя модел РБ за което предполагах в предния си пост??

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да точно от това се оказа. Няма ли начин да се екранират картите един от друг, че при наличие на две карти непосредствена близост от един сантиметър при тези бордове възникват такива проблеми! Другия вариянт е да се използва отделни бордове за всяка карта!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

Да точно от това се оказа. Няма ли начин да се екранират картите един от друг, че при наличие на две карти непосредствена близост от един сантиметър при тези бордове възникват такива проблеми! Другия вариянт е да се използва отделни бордове за всяка карта!

махни тези на 2,4 и пусни само на 5Г , те както са наредени една под друга на тоя РБ433 нищо чудно да се бозят, ако имаш аликс слагай него.

при Alix 3d2 който аз ползвам единия от слотовете е под платката а другия върху нея и не се получават такива ефекти, а за RB433AH нещата много зависят от самите платки и мощностите с които излъчват, екранирането не винаги е постижима цел.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

ако се ползва ламинирана медна ламарина или станиол дали няма да има частично екраниране

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

цитирам :

Прочетох всичко в форума засягащо лошя сигнал в смисъл лошото качество на сигнала! не мога да си го обясня защо сигнала е толкова зашумен спрях за теста 2,4GHz но ефект от това пак не видях! Незнам но мисля ч 2,4GHz и 5GHz не си пречат нищо че са на един борд,  странно е че само в тая посока кадето е обърната антената се получава тази аномалия при другите околни линкове всичко работи на шест, 2,4GHz работи по добре от 5GHz откачена работа! Смених и различни видове карти WLM54ag CM11 XR5 абе пробвах всичко не става и нестава, мисля да сваля антената на 5GHz и да сложа друга на 2,4GHz и така да пробвам n-стандарта то други идеи нямам!

пък сега друго казваш , не ми се връзва :)

сменил си линка на 2.4 и всичко е ок , но картите пак са на един борд и сега и двете са на 2.4?

или не съм разбрал аз нещо ;D

От опит - картите си пречат да , но рядко е драматично :D с баране на честоти и tx-power се оправя

най-често се получава в комбинация с по-мощни карти

наскоро имах 2-3 случая подобни :) даже от вчера има едни SR5 и СМ9 който си бачкат мирно на един борд

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

минал е на N стандарт, гледай прикачения файл.

Не отговарям на постове написани с шльокавица!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отначало бях с една карта и 2,4GHz-турбо, исках да вдигна линка и да го бондна, затова сложих друга карта на същия борд на 5GHz-turbo, но не се получи, накрая махнах всички карти и минах на 2,4GHz-n с nv2 и RouterOS5, сега съм доволен прекарвам около 90-95МБ half което беше и целта с задоволителна латенция от 10-15ms

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.