Jump to content

Телевизори с DLNA


MiPSus

Recommended Posts

  • Администратор

DLNA е чисто и просто едина разширена опция на UPnP за споделяне на мултимедия

реализирана много отдавна в много плеери 

иначе телевизията до клиента си е проста сметка с уникаст

клиента да речеме е на 25 мегабита максималния битреит на канала е 5 мегабита 

демек смятаме си 30 мегабита на клиент (шеипа за интернета си е 25 мегабита)

клиента няма опция да гледа повече от 1 канал на ип 

никой не гледа няма трафик 

при наличие на много трафик се слагат рестриимъри (рестриимъра може да е с няколко изходящи ланки)

със средно интелигентни суичове се изкарва телевизията от рестриимъра към краен клон от мрежата който да понася трафика

на рестриимъра се прави правило за достъп спрямо пакетите програми

пуска се един SAP сървър и работата е на 75% готова 

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

клиента няма опция да гледа повече от 1 канал на ип

никой не гледа няма трафик

Eто по тез точки не съм съгласен много-много. За предимството на уни пред мулти съм с две ръце ЗА, особено за нашите условия на работа и състояние на мрежите.

По един канал на ИП си е вярно, ама един клиент обикновено е със 2, все по-често със 3 телевизора. И тогава ако си нямаме аналогова мержа, а само ИП си стават по 3 канала на клиент. (един клиент е със 2-3 ИП-та за тв). От опит - под 20% от домакинствата ползват само един телевизор, всички останали са с 2 и повече.

"Никой не гледа - няма трафик" -  пак от опит - клиентите обикновено изключват ТВ-то в режим стенд-бай, ама STB-то обикновено остава да работи. Има и изключения де, ама масово е така.

ама се тая. 10-15 мегабита повече на клиент, за читава мрежа "звезда" си е нищо, неомонтанците и подобните им, си бутат уникаста за ТВ-то като отче наш. Особено пък ако им се побае малко с настройката на 802.1p  :)

DLNA-то ще го видим този уЙкенд как ще захапе на windows media player със 7-мица, тв-то е някакъв панасоник мисля, много инчове, и ще рапортувам. По-интересно ще е ако може му набутаме тв през тфа DLNA

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

бая е писано за DLNA/UPNP http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_UPnP_AV_media_servers_and_clients

mythbuntu си има пакети за PXE сървър както и за сглобка на софт за клиенти като Amino и подобни

относно втори и тн. брой телевизор то и сега аналоговите кабеларки искат такса но не ги контролират бройките

та всеки следващ брой е добре дошъл в хазната :)

общо взето то май няма реализирана мрежа на мултикаст (официална) поне аз не знам

нетера (мтел) ползват влан, иптв.бг ползват браузерски подход с лимит по мрежи

при другите сигурно са подобни решенията 

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Неттера и мтел вече са по отделно.  :) Има VLAN ама си е мултикаст. Също и вестител (тивиа). И при трите системи искат отделно VLAN-че в което си се сурка мултикаста. iptv.bg умреха, млади и зелени. Другите системи нема ги коментирам, работат на уникаст и са Ок.

Идеята ми беше, аз сега като имам IPTV да вида какво трябва преработа, та ако клиента има ТВ със DLNA да не му давам амино или друго STB ми да го суркам в ТВ-то направо. Почвам да дълбая въпроса... Лошото е, че тва DLNA ми мяза че само тегли нещо си от некой шернат ресурс. Т.е. да речем че за VoD ще го нагласим, ама за стриим - т.е. да "дава" теУевизия май нема го бъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Администратор

dlna си е upnp по същия начин по който се гледа на popcorn, xtreamer, wdtv и други става и на телевизора 

http://ps3mediaserver.blogspot.com/

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1185619

най-лесно google bravia dlna iptv server

Харесай поста ^^^
acer.gif htc.gifsigpic4024_2.gif

Форумът е за взаимопомощ а не за свършване на чужда работа


ɹɐǝɥ uɐɔ noʎ ǝɹoɯ ǝɥʇ 'ǝɯoɔǝq noʎ ɹǝʇǝınb ǝɥʇ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Собственик

Има , имаа , поне няколко. Колегата вече ги е посочил.

Уникаста има много голям недостатък - не се мащабира, за разлика от мултито.  Все пак някои оператори мислят за стотици хиляди клиенти.

ИПТВ иска много , ама много пари.

бая е писано за DLNA/UPNP http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_UPnP_AV_media_servers_and_clients

mythbuntu си има пакети за PXE сървър както и за сглобка на софт за клиенти като Amino и подобни

относно втори и тн. брой телевизор то и сега аналоговите кабеларки искат такса но не ги контролират бройките

та всеки следващ брой е добре дошъл в хазната :)

общо взето то май няма реализирана мрежа на мултикаст (официална) поне аз не знам

нетера (мтел) ползват влан, иптв.бг ползват браузерски подход с лимит по мрежи

при другите сигурно са подобни решенията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уникаста има много голям недостатък - не се мащабира, за разлика от мултито.  Все пак някои оператори мислят за стотици хиляди клиенти.

Аааа.... мащабира се.... като се комбинира със мултикаст  :) Nice, A ?  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аааа.... мащабира се.... като се комбинира със мултикаст  :) Nice, A ?  :)

Например ,чрез някоя евтина и разпространена MIPS архитектура с BusyBox+ VLC

... и яз можем, и тате може, ма козата си сака пръч!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.