Jump to content
  • 0

Mikrotik RB4011IGS+RM мнения


sauronnet

Въпрос

Здравейте,

Искам мнение от потребители на Mikrotik RB4011IGS+RM.

Сблъсквали ли са се с проблеми и какви?

Преди 3 мес. взех варианта който е с wifi и се оказа, че имат проблем с 5гхц. След което се появиха и прекъсвания по лан, което като цяло е силно разочароващо с оглед марката и това че все пак това е среден към скъп рутер . Доставчика не пожела да го смени и ми върна парите.  Предполагам бройката си е била дефектна, но обмислям да се спра на варианта, който е без  wifi свързаност (за да избегна евентуални подобни проблеми занапред) и за това искам да се информирам до колкото се може предварително какви са отзивите за конкретния Mikrotik RB4011IGS+RM или за 3011. 

Ползвах 2011 почти три години и смело мога да кажа, че е железен.

Благодаря предварително,  спорен ден колеги. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 отговори на този въпрос

Recommended Posts

  • 0

Използвам три броя от модела RB4011iGS+5HacQ2HnD и засега нямам такива проблеми, които си описал. Версията на OS е 7.14.2 Имам и RB3011UiAS с него също нямам проблеми, версията на OS е 6.49.15. Просто зависи за какво натоварване ще се ползва единия или другия вариант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Натоварването  е около 15 18 % което си е нищо. Ползва се за малка  мрежа  - два бекъп сървъра видео наблюдение и wireguard (когато се налага да достъпвам отвън). В същата обстановка 2011 въобще не се замисляше. Явно бройката си не бе читава. Другото което ми направи впечатление дори при 15-18% натоварване рутера беше изключително изключително горещ. Това е причината която ме отказа от конкретния модел. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 0

Имам RB4011IGS+RM. Моя също е топъл. 39 градуса показва при 5% натоварване в момента. При по-големи натоварвания температурата не се покачва много. До сега не съм имал никакви проблеми с него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Създай нов...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.